shd3920 11-22-2007 11:44 PM
ENGINE FOR A SKYLARK56 MARK II
It fits nicely in the front without any modifications so size isn't an issue, I just don't want anything too powerful for this mid-size kit. The wing span is only 56" with a length of 47".
OzMo 11-22-2007 11:54 PM
RE: ENGINE FOR A SKYLARK56 MARK II
shd3920 11-23-2007 12:01 AM
w8ye 11-23-2007 12:43 AM
A Sr Falcon would be a better choice for your ST 45
http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin...&I=LXHUT9&P=ML
rlipsett 11-23-2007 09:08 AM
CGRetired 11-23-2007 09:15 AM
Best of luck with that. You will enjoy it, I'm sure.
CGr
bigbri 11-23-2007 09:26 AM
Goodluck
Brian
FLYBOY 11-24-2007 12:48 AM
CGRetired 11-24-2007 07:59 AM
http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin...&I=LXFMD5&P=ML
All times are GMT -8. The time now is 03:06 PM.
Copyright © 2026 MH Sub I, LLC dba Internet Brands. All rights reserved. Use of this site indicates your consent to the Terms of Use.